Пухові куртки. Як доглядати за пуховиком
Пухові куртки: правила догляду
Пуховик — це один з найпопулярніших елементів зимового гардероба, який відрізняється своєю легкістю та теплоізоляційними властивостями. Такі характеристики забезпечуються завдяки наповнювачу — пуху. Щоб цей предмет гардероба служив тривалий час, важливо правильно його доглядати. В іншому випадку наповнювач зіб'ється в грудки, від порошку з'являться розводи, виріб втратить свій презентабельний вигляд і перестане гріти. Щоб подібна доля не спіткала вашу улюблену річ, варто ознайомитися з деякими особливостями догляду та звернутися за допомогою до фахівців.
Як прати куртку на пуху в пральній машині
Перед пранням куртку потрібно правильно підготувати: застебнути блискавки, ґудзики, вивернути виріб. Якщо цього не зробити, фурнітура та місця її кріплення можуть деформуватися, що погіршить зовнішній вигляд пуховика та комфорт при його носінні. Правила машинного прання куртки:

  1. Прати річ потрібно самостійно, без інших предметів гардероба. Це дозволить добре впоратись із забрудненнями не лише на зовнішньому матеріалі, а й на наповнювачі.

  1. Програмувати машину необхідно таким чином: делікатний режим, невеликі обороти, температура води не більше ніж 30 °С.

  1. Потрібно закласти в барабан спеціальні кульки (якщо ваш пуховик продавався з ними). Вони не дадуть пуху при намоканні збиватися в грудки. Замість таких кульок можна взяти 3-4 тенісні м'ячики, що забезпечить подібний ефект.

  1. Полоскати пуховик потрібно не менше ніж три рази при щадному режимі. Допускається машинне віджимання на мінімальних оборотах. Кульки або м'ячики при цьому залишають у барабані.

Пуховик треба прати повністю. Великі плями варто спочатку запрати з допомогою рідкого засобу для виведення плям і щіточки. Терти сильно тканину не треба.

Пуховики попередньо не замочують. Відбілювачі при догляді за таким предметом гардероба не використовують. Для прання краще вибрати спеціальні рідинні засоби з відповідною позначкою. Якщо складно самому їх знайти, варто запитати в магазині у консультанта. Сушити виріб у машині не треба. Надати перевагу краще вертикальному сушінню. Для цього знадобиться близько двох днів.
Деякі особливості догляду за пуховою курткою: у чому складнощі
З кожним пранням скорочується термін служби пуховика. Наповнювач втрачає свої якості. Але прати такі речі потрібно навіть тоді, коли немає видимих зовнішніх забруднень. Річ у тому, що пух накопичує пил, шкірні виділення. Це теж негативно впливає на якість наповнювача, зокрема на його структуру. Прання повинне проводитися якомога рідше, з дотриманням усіх правил.

У чому складності самостійного догляду за пуховиком? Існує великий ризик таких неприємних наслідків:

  • пух зіб'ється в грудки;

  • на одязі після сушіння залишаться брудні розводи (оскільки пух вбирає багато пилу та з нього складно вимиваються засоби для чищення);

  • виріб втратить початковий колір (у тяжких випадках).

Усунути такі наслідки складно. Іноді відновлення неможливе. Щоб розбити грудки, варто звернутися до хімчистки. На жаль, навіть досвідчені фахівці не завжди можуть урятувати наповнювач.
Послуги хімчистки: як працюють професіонали
Є два методи професійного чищення курток на пуху:

  1. Сухе. Процедура не передбачає використання води, застосовуються лише спеціальні високоефективні засоби. При проведенні такого чищення немає небезпеки, що річ може сісти, деформуватися.

  1. Аквачистка. Виконується з використанням води. У пральному устаткуванні вибираються відповідні режими. Таке чищення є екологічним. Після його проведення речі не викликають алергічних реакцій, тож скористатися послугою може кожен.

Деякі вироби потребують ручного прання. Щоб почистити їх, застосовують спеціальні засоби, які не пошкоджують тканину. Ними обробляються найбільш забруднені місця.


Чому варто скористатися послугами хімчистки
Звертаючись до професіоналів, ви виключаєте ризик того, що пух у вашій куртці збереться грудками. Фурнітура перед чищенням знімається чи захищається спеціальним текстилем. Співробітники хімчистки також обробляють виріб засобами, котрі забезпечують захист від забруднень та ультрафіолету, надають презентабельного вигляду хутру, яким часто прикрашають куртки. Якісно почистити його вдома не вдасться. Висушуються вироби без втрати наповнювачем властивостей.

Чистка, яку проводять спеціалісти, подовжує термін служби ваших речей. Якщо ви періодично звертатиметеся в хімчистку, одяг прослужить вам 5 і більше років.
Особливості зберігання пуховиків
Заховати пуховик можна лише після повного висихання. У шафі його розміщують, максимально розправивши. Пух не може тривалий час бути стиснутим, інакше він втратить свою здатність до відновлення та теплоізоляційні якості. Не варто класти таку куртку під інші речі.

Помістити пуховик можна в мішок із натуральної тканини, яка здатна «дихати». Це ні в якому разі не має бути поліетиленовий пакет. Іноді мішок йде в комплекті з курткою. Сухе приміщення, що провітрюється, — це найкраще місце для зберігання одягу.
Носимо правильно
Доглядати за пуховиком — це означає також правильно його носити. Як би нам не хотілося, ми не можемо завжди вберегти його від негоди. Якщо ви потрапили під дощ чи мокрий сніг, необхідно висушити куртку (наприклад, повісивши на спинку стільця). Такий спосіб підійде, коли ви перебуваєте в будиночку гірськолижного курорту й необхідно просушити речі. Важливо якнайчастіше провітрювати їх і просушувати на сонці.

Якщо ви берете пуховик у похід, враховуйте, що пух сильно вбирає запахи. Тому не рекомендується сидіти в ньому біля багаття. Крім того, будь-яка іскра може порушити цілісність куртки. Навіть через найменший отвір полізе пух.

Дотримуючись цих правил, чистити пуховик буде достатньо раз на сезон. Краще в цьому разі звернутися до професіоналів, які знають, як повернути чистоту та красу таким курткам. Вони подбають про ваш пуховик!