Хімчистка чи аквачистка. У чому різниця?
Часто хімчистка є єдиним способом, який дозволяє правильно подбати про речі, зберігши їхній колір, форму та якість. Професійне чищення – менш зручна та дорожча процедура в порівнянні з домашнім доглядом. Однак застосування для деякого одягу інших методів може бути протипоказане. Про необхідність звертатися до хімчистки свідчить позначення на етикетці виробу у вигляді кола. Усередині нього іноді вказані літери, які є підказкою для співробітників служби про те, який тип очищувача необхідно використовувати з конкретним видом тканини. Підкреслення кола свідчить, що необхідно застосовувати спеціальні делікатні режими під час роботи з виробом.

У хімчистку також варто звернутися, якщо речі значно забруднилися, а привести їх до ладу побутовими засобами неможливо. До важковивідних належать плями від:

  • напоїв (чаю, кави, вина, соку);

  • олії та жиру;

  • органічних субстанцій.

Хімчистка може допомогти, якщо після домашнього прання виріб змінився в розмірі: сів або розтягнувся, а також у тому випадку, якщо очищення потребує взуття. Професійний догляд необхідний для великогабаритних речей: штор, чохлів або килимів.

Звертаючись за наданням послуги хімчистки, деякі клієнти не знають, який із різновидів догляду вибрати: сухе чи мокре чищення. Оптимальний спосіб залежить від особливостей матеріалу, з якого пошито виріб, та характеру плям. Далі докладно пояснимо різницю між цими видами хімчистки, що дозволить правильно вибирати необхідну послугу кожному клієнту.
У чому особливості мокрого чищення
Аквачистка – найбільш звичний процес, котрий частково нагадує домашнє прання. Вона відбувається з використанням пральної машини (з застосуванням води та засобу для миття). Основними відмінностями є:

  • обладнання, яке дозволяє задавати точніші (у порівнянні з побутовими машинами) налаштування залежно від типу матеріалу;

  • очищувальні речовини, здатні вивести плями, зберігши якість та яскравість тканини.

Метод аквачистки може застосовуватися для одягу з сильними забрудненнями, а також виробів із пористою структурою. Він дозволяє позбутися плям та мікробів. Після такої процедури вироби ретельно прополіскують і сушать.

Попри поширену думку, що хімчистка вимагає застосування засобів, що мають шкідливий для здоров'я склад, аквачистка є повністю безпечною. Вона впливає на тканини набагато делікатніше та м'якше, ніж побутові засоби, але при цьому набагато краще видаляє забруднення. Такий спосіб використовують не лише для догляду за верхнім одягом. Делікатний метод цілком підійде для прання весільних та вечірніх суконь – обладнання працює в такому режимі, що всі декоративні прикраси (наприклад, бісер чи стрази) залишаються на місці. Екологічність засобів дозволяє впорядковувати навіть дитячі м'які іграшки. Після аквачистки вироби приємно пахнуть і набувають м'якості. Вартість мокрого чищення нижче, якщо порівняти з сухою.

Недоліком способу є можливість видаляти з його допомогою тільки водорозчинні забруднення.

Що являє собою сухе чищення
Сухе чищення не є таким повною мірою в тому сенсі, що для догляду за речами не використовується виключно порошок або посипка. Для видалення забруднень речі замочують чи перуть у спеціальних розчинниках. Вода в процесі догляду не застосовується. Очищені сухим способом речі теж сушать та прасують. Такий різновид чищення допомагає:

  • вивести плями від олії чи жиру. Оскільки ці речовини нерозчинні у воді, позбутися їх іншим способом проблематично;

  • впоратися з забрудненнями речей, які погано реагують на намокання у воді (пухові куртки, ковдри, подушки, вовняні чи шовкові вироби).

Використання екологічних засобів для сухого чищення робить метод повністю безпечним для здоров'я. Цей спосіб відрізняється практично повною відсутністю усадки, зморщування, вицвітання та деформації тканини. Його застосування дозволяє зберегти первісні властивості матеріалів, захистити їхню текстуру та подовжити термін експлуатації речей.

Якість мийних речовин значною мірою впливає на результат. Використання дешевої хімії негативно позначається на яскравості речей: світлий одяг може пожовтіти, а кольоровий – стати менш яскравим. Застосовувати для догляду за одягом метод сухого чищення не рекомендується людям із чутливою шкірою, оскільки деякі речовини здатні спровокувати алергічну реакцію. Також існують обмеження щодо використання такого виду догляду для виробів із декоративними елементами. Розчинник може спричинити шкоду деяким із них.
Each page is counted, but no folio or page number is expressed or printed, on either display pages or blank pages.
Як відбувається процес хімчистки
Тим, хто здає речі в хімчистку вперше, буде корисно дізнатися, як протікає процедура. Вона складається з таких етапів:

  1. Прийом та маркування. Звертаючись до фахівців, бажано надати інформацію про характер забруднень, що допоможе співробітникам підібрати найефективніші засоби для чищення. Одяг клієнта маркується, щоб уникнути плутанини.

  2. Попереднє видалення плям. Під час первісного огляду найбільш забруднені місця обробляються спеціальними хімікатами, призначеними для певних видів плям та тканин. На цьому етапі всі декоративні елементи накриваються м'якою тканиною, щоб захистити їх від пошкоджень у процесі хімчистки. У деяких випадках перед процедурою потрібно попередньо видалити прикраси та ґудзики.

  3. Сортування речей. Здійснюється залежно від кольору та типу матеріалу. Речі кількох клієнтів, що мають подібні характеристики, можуть бути завантажені в одну пральну машину.

  4. Проходження циклу хімчистки. Сухий спосіб передбачає використання засобів для чищення, які випаровуються, делікатно впливаючи на забруднення. При аквачистці в машину заливається вода, додається очисник. Завдяки можливості точно встановити температуру та вибрати оптимальну швидкість обертання барабана одяг якісно очищається, але при цьому не пошкоджується.

  5. Візуальна перевірка якості виконаної роботи та відновлення первинного зовнішнього вигляду. Якщо виріб очищений, співробітники хімчистки прасують і відпарюють його, щоб позбутися складок і заломів. Після цього на місце повертають зняті декоративні елементи: ґудзики, брошки, хутро.

Професійна хімчистка може гарантувати збереження якості речей лише за умови правильного застосування мийних засобів та обладнання. Перевищення оптимальної температури прання та тривалості циклу призводить до псування тканин. На основі цього можна дійти висновку, що якість очищення одягу залежить від технічного оснащення, правильного вибору мийного засобу, а також професіоналізму співробітників хімчистки. Своєчасний якісний догляд збільшить термін служби ваших улюблених речей і дозволить уникнути зайвих витрат, зумовлених оновленням гардероба через неможливість вивести плями самостійно.