Экочистка: добро или зло?
Сьогодні клінінговий ринок пропонує безліч послуг. Нині популярною стала хімчистка речей. Проводять її різними способами. У цій статті поговоримо про порівняно новий професійний метод догляду за одягом — екочистку. Компанії, які пропонують послугу, вказують на певні її переваги, зокрема високу ефективність, тобто усунення плям різної складності, цілковиту безпеку для людського організму. Чи це відповідає дійсності, чим методика відрізняється від інших видів хімчистки? Розглянемо особливості кожного методу.
Екочистка: що це
Саме поняття «еко» передбачає використання в процесі чищення органічних, екологічно чистих речовин, як-от вуглеводневі та силіконові (D5) розчинники, засоби на основі модифікованих спиртів. Вони на 90% біологічно розкладаються, не завдають шкоди навколишньому середовищу. При стандартному чищенні використовується перхлоретилен.

Спочатку екозасоби не мали належного ефекту, але сьогодні такі технології досягли прогресу і добре себе зарекомендували. Але варто врахувати, що екочистка коштуватиме клієнтові дорожче.

Прихильники напряму «еко» вказують на шкоду звичайних хімікатів. Вони здатні викликати алергію, спровокувати появу подразнення на шкірі. Щоб оцінити, наскільки небезпечною є хімчистка, поговоримо про цей процес докладніше.
Порівняння методів хімчистки та екочистки
Щоб привести одяг до ладу, спеціалісти виконують певні дії:

  1. Оглядають річ, оцінюють її стан та пропонують клієнту можливі способи чищення.

  1. Обробляють плями з застосуванням хімікатів, що забезпечить подальше успішне їхнє виведення.

  1. Стирають виріб у професійній пральній машині за допомогою розчинника. На цьому етапі може застосовуватися аквачистка або сухе чищення без використання води. В останньому випадку хімікат поміщається в спеціальне відділення, подається в барабан та постійно фільтрується для вторинного застосування. Після завершення прання в барабан надходить тепле повітря. У процесі сушіння речей пари хімікатів повністю випаровуються.

  1. Проводять прасування, за необхідності здійснюється ремонт виробу.

«Сухий» метод може застосовуватися практично до будь-яких речей, крім дуже яскравих та виготовлених із ніжних тканин. Під час проведення аквачистки використовуються менш агресивні розчинники. Ця методика підходить для делікатного догляду за одягом.

Екочистка відбувається за таким же принципом. Головна відмінність — застосування розчинників, які відповідають нормам захисту навколишнього середовища.
Чи варто переплачувати
При проведенні аквачистки або сухого чищення всі шкідливі хімікати випаровуються ще під час сушіння. Результат закріплюється прасуванням та випарюванням. За ефективністю ці методики практично можна порівняти з екочисткою. В окремих випадках хімічний спосіб може продемонструвати кращий результат. Але є такі плями, з якими не впорається жодна з методик. Йдеться про старі забруднення, а також речі, які неправильно прали (тому й не рекомендується виводити плями самостійно). Вирішуйте самі, чи варто переплачувати.

Іноді недобросовісні працівники під виглядом екочистки проводять процедуру за допомогою перхлоретилену, а клієнти оплачують за підвищеними розцінками. Щоб не зіткнутися з подібною проблемою, потрібно вибрати перевірену компанію. Тільки в такому разі можна бути впевненим у тому, що не будете обдурені, а ваші речі стануть чистими та охайними. Фахівці знають усі тонкощі роботи з різними тканинами, перед процедурою надійно захищають фурнітуру.